Balm Balm
zabacz wszystkie produkty producenta Balm Balm

100% organiczne i naturalne kosmetyki z Wielkiej Brytanii

Balm Balm to niewielka firma rodzinna, prowadzona przez małżeństwo, Glendę i Haydna Taylorów. Przy pracy pomagają im dorosłe już dzieci: Megan, Elliot i Liam. Firmę założyła w 2005 roku Glenda Taylor, aromaterapeutka i specjalistka kosmetyki naturalnej. Marzyła o stworzeniu linii kosmetyków naturalnych, zawierających wyłącznie naturalne składniki, a zarazem niedrogich i dostępnych dla każdego. W 2007 r. stworzony przez nią balsam dostał nagrodę przemysłu organicznego dla najlepszego organicznego kosmetyku (Organic Industry award for Best Organic Body and Beauty product).

Produkty Balm Balm są w 100% naturalne i organiczne, idealne do pielęgnacji twarzy i ciała dla całej rodziny, włącznie z wrażliwą skórą dzieci. Balm Balm Fragrance Free Balm jest tak delikatny, że polecany jest także dla niemowląt. Kosmetyki Balm Balm są wielofunkcyjne, a ich receptury opierają się na prostych połączeniach wosków i olejów. Firma otrzymała już wiele nagród za swoje kosmetyki, które stanowią idealną alternatywę dla produktów sporządzonych na bazie wazeliny (produktu przemysłu petrochemicznego). Kosmetyki Balm Balm posiadają certyfikację British Soil Association.

O firmie
Właściciele Balm Balm mówią o sobie żartobliwie, że nie są fanatykami, ale starają się bardzo, aby każdy kosmetyk przez nich wyprodukowany miał jasno i przejrzyście opisane składniki, bez żadnych ukrytych chemicznych dodatków. Ponieważ wszystkie produkty są w 100% organiczne i w 100% naturalne, cel ten nie jest trudno osiągnąć!

Kometyki Balm Balm są certyfikowane przez British Soil Association, co oznacza, między innymi, że wszystkie składniki oraz proces produkcji jest corocznie veryfikowany, a każda partia produktów i każde zamówienie jest rejestrowane.

Balm Balm nie popiera testowania kosmetyków na zwierzętach, ani nie używa składników, które były testowane na zwierzętach. Firma Balm Balm posiada certyfikację BUAV (British Union for the Abolition of Vivisection), co daje prawo do oznaczania produktów znanym wizerunkiem zajączka, logo BUAV.

Balm Balm swoją działalnością stara się pozostawić jak najmniejszy ślad klimatyczny. Członkowie rodziny Taylorów maszerują do pracy na pieszo, używają opakowań, które nadają się do powtórnego przetworzenia i są dumni z faktu, że od września 2009 roku wszystkie nowe opakowania pochodzą ze źródeł certyfikowanych przez FSC (Forest Stewardship Council), co więcej, producent współpracujący z Balm Balm ma status firmy zeroemisyjnej (carbon neutral).

O produktach
Balsam do ust jest jedynym chyba produktem kosmetycznym, przed którego zjedzeniem nie można się uchronić, a mimo to rynek jest zdominowany przez produkty zawierające wazelinę – a kto ma ochotę jeść oleje mineralne? Balsamy z wazeliny tworzą na ustach tłustą warstwę, podczas gdy balsamy naturalne nawilżają skórę. Znaczy to, że nie trzeba ich tak często nakładać, pozostawiając więcej wolnego czasu na inne pożyteczne rzeczy.

Konsystencja balsamów Balm Balm może z początku wydać się nieco niezwykła. Kremy, które nakładamy na twarz zazwyczaj zawierają wodę. Nie ma w tym nic złego, ale produkt zawierający wodę potrzebuje środków konserwujących. Balm Balm nie używa wody w swoich kosmetykach, a więc nie ma potrzeby używania konserwantów. To właśnie nadaje im ‘maślaną’ konsystencję, stąd nazwa firmy Balm Balm (ang. balsam). Aby kosmetyk był ‘twardszy’, jak balsam do ust, albo ‘miększy’, jak balsamy do twarzy, wystarczy skorygować proporcje wosków i olejków w recepturze, oto cały sekret.

Aby przedłużyć życie balsamów, należy trzymać je w chłodnych warunkach. Balsamy topią się w temperaturze około 32 stopni, ale nie należy się tym martwić: wystarczy włożyć produkt do lodówki i w krótkim czasie znowu stwardnieje. Po wyjęciu z lodówki stwardniały balsam może zawierać grudki, jak ziarenka piasku. To dlatego, że stwardniał zbyt szybko, ale nie stanowi to problemu. Grudkowa konsystencja szybko się rozpływa po nałożeniu na skórę. Jest ona rezultatem braku chemicznych emulgatorów w kosmetyku; to jeszcze jeden sposób w jaki balsam Balm Balm przypomina, że jest 100% naturalny.