Green People
zabacz wszystkie produkty producenta Green People

Ekologiczny styl życia

Green People to angielska marka kosmetyków naturalnych, pozbawionych szkodliwej chemii, odpowiednich dla osób wrażliwych i cierpiących na dolegliwości skórne, zarówno dorosłych jak i dla dzieci. Produkty Green People zyskały już renomę w świecie kosmetyków naturalnych jako skuteczne, zdrowe i przyjemne w stosowaniu, co potwierdzają coroczne nagrody dla tej marki. Kosmetyki dla dzieci zostały niedawno uhonorowane nagrodą TIPS, niezależnego brytyjskiego stowarzyszenia, w którym rodzice maluchów testują produkty na własnych pociechach. Seria kosmetyków dla niemowląt produkowana jest pod nazwą ‘Organic Babies’ a produkty dla dzieci ‘Organic Children’.

W produktach Green People nie znajdziemy: parabenów, lanoliny, laurylosiarczanów sodu (SLS), ftalatów, alkoholu etylowego, syntetycznych substancji zapachowych, syntetycznych barwników, ani substancji pochodzących z przerobu ropy naftowej.
Kosmetyki dla dzieci zawierają przede wszystkim wyciągi z roślin, głównie rumianek, lawendę i nagietek, oraz organiczne olejki eteryczne.

Historia Green People rozpoczęła się od dwuletniej dziewczynki o imieniu Sandra, która cierpiała na egzemę skórną i rozmaite alergie. Jej mama, Charlotte Vohtz, podejrzewała, że kłopoty te zostały spowodowane przez chemiczne dodatki w domowych środkach czystości i w kosmetykach. Usunęła więc większość środków chemicznych z domu a do pielęgnacji córki zaczęła używać naturalnych kosmetyków ze sklepu zielarskiego. Wkrótce dolegliwości skórne ustały a mama Sandry zrozumiała, jak wiele chemicznych substancji obecnych jest w środkach czystości i w żywności oraz jak wielki wpływ wywierają one na nasze zdrowie.

Był rok 1995, Charlotte Vohtz miała już wtedy spore doświadczenie w pracy w przemyśle farmaceutycznym i medyczne wykształcenie. Postanowiła założyć firmę i rozpocząć produkcję kosmetyków naturalnych, pozbawionych zbędnej chemii. Pierwsze produkty Green People trafiły do sklepów w 1997 roku, po dwóch latach intensywnej pracy nad recepturami.

Obecnie Green People to jedna z większych marek kosmetyków naturalnych i organicznych w Europie, której kosmetyki posiadają certyfikaty British Soil Association, Ecocert lub Organic Food Federation (Federacja Żywności Organicznej). Wszystkie produkty są odpowiednie dla wegetarian a większość także dla wegan. Kosmetyki odpowiednie dla wegan posiadają na opakowaniu oznaczenie przyznane przez Vegan Society. Kosmetyki ani składniki nie są, ani nigdy nie były, testowane na zwierzętach. Green People wspomaga także organizacje charytatywne; co roku 10% zysków firmy przeznaczone jest na finansowanie szczytnych celów z zakresu ochrony środowiska naturalnego i ekologii.

zobacz wszystkie produkty Green People