Spiezia
zabacz wszystkie produkty producenta Spiezia

100% ekologiczne kosmetyki z Kornwalii

Produkty linii Spiezia opracowywane i ręcznie produkowane na jednej z pierwszych farm organicznych w Kornwalii – Gear Farm in the Lizard, słyną ze swojej wysokiej jakości, dlatego cieszymy się, że to właśnie Organicum wprowadza je na polski rynek. Spiezia to kosmetyki ekologiczne, naturalne, bez konserwantów.
Wszystkie oferowane przez Spiezia produkty zostały przygotowane przy wykorzystaniu właściwości odżywczych najczystszych naturalnych składników z ekologicznych upraw. Dzięki temu, zyskały uznanie towarzystwa British Soil Association, które firmie Spiezia jako pierwszej firmie organicznej w Wielkiej Brytanii, przyznało swoją akredytację dla 100% produktów w asortymencie.

Filozofia firmy Spiezia „Stworzone dla życia” (Made For Life) podkreśla, że wszystkie produkty są produkowane przy wykorzystaniu procesów uwzględniających wpływ na środowisko. Właściciele firmy są zdania, że „natura wie najlepiej, że natura dostarcza nam tyle wspaniałych składników terapeutycznych i odżywczych, iż nie ma potrzeby stosowania substancji syntetycznych, które mogą stanowić zagrożenie dla użytkownika lub dla środowiska. Dlatego też produkty Spiezii można nawet jeść, a dostawcy firmy muszą działać zgodnie z normami etycznego postępowania.”

Spiezia oferuje świetne kosmetyki naturalne do twarzy do każdego rodzaju cery – od środków do demakijażu, kremów nawilżających na dzień oraz kremów na noc, do produktów do kąpieli i pielęgnacji ciała, balsamów i olejków dla mamy i dziecka oraz męskich organicznych produktów do pielęgnacji ciała.

O firmie
Spiezia uważa, że należy w pełni zdawać sobie sprawę z tego, co znajduje się w stosowanych produktach, dlatego szczerość i przejrzystość to dwa kluczowe motywy działania firmy.

„W trakcie życia człowiek ma styczność z około 75.000 substancji chemicznych, z których wiele nie zostało odpowiednio przetestowanych na ludziach. Substancje te zaczęły być stosowane w ciągu ostatnich 50 lat. Nasze ciała wchłaniają dużą liczbę tych nowych substancji z pożywienia, kosmetyków i najbliższego otoczenia. Jesteśmy też świadkami dramatycznego wzrostu liczby takich schorzeń skóry, jak egzema, łuszczyca oraz różnego rodzaju odmiany alergii i raka, co jest nierozerwalnie związane z naszym stylem życia. Poprzez stosowanie naturalnych, ekologicznych kosmetyków dokonujemy świadomego wyboru: nie wystawiamy się na działanie środków o potencjalnie szkodliwym działaniu.” Innymi słowy, Spiezia to kosmetyki bez konserwantów.

Ekstrakty kwiatowe i ziołowe
W firmie Spiezia opracowano jedyny w swoim rodzaju proces, który wykorzystuje energię słoneczną i księżycową w celu jak najlepszego wykorzystania suszonych powietrzem ziół i kwiatów w produktach kosmetycznych. Istotą każdego produktu jest odpowiednia maceracja, która nadaje mu wyjątkowe właściwości wykorzystujące esencję danej rośliny, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla skóry odbiorcy.

Aby stworzyć odpowiednią macerację, dokładnie odmierzona ilość ziół i kwiatów mieszana jest z odpowiednią ilością doskonałej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia; następnie mieszankę pozostawia się na 4 tygodnie w szklanym słoju w pomieszczeniu przeznaczonym do tworzenia nastoju (maceracji). W tym czasie ciepło słońca oraz chłód nocny przekazują esencję z roślin do oliwy. Mieszanka ta jest potem tłoczona i filtrowana w celu usunięcia cząstek stałych, a następnie wykorzystywana jako baza dla preparatów.

Tłoczenie na zimno
Tłoczenie na zimno dotyczy olejków uzyskiwanych w procesie tłoczenia i ścierania owoców lub nasion za pomocą ciężkich granitowych kamieni młyńskich lub nowoczesnych tłoczni ze stali nierdzewnej. Choć w trakcie tarcia wytwarza się ciepło, aby zapewnić warunki spełniające wymagania procesu tłoczenia na zimno, temperatura nie może przekroczyć granicy 50 stopni Celsjusza.

Istnieją dwie najważniejsze zalety stosowania technik ekstrakcji przy wykorzystaniu procesu tłoczenia na zimno – brak szkodliwych chemicznych produktów ubocznych oraz wyższa jakość olejków, które zachowują cały swój aromat i maja bardzo korzystny wpływ na skórę.

Destylacja parowa
Biorąc pod uwagę czułość olejków eterycznych na temperaturę, konieczne jest stosowanie procesu destylacji parowej. Polega on na wykorzystaniu tej części rośliny, z której chce się uzyskać esencję (np. kwiat lawendy, skórka cytryny, liść rozmarynu). Włączenie do tego procesu wody lub pary powoduje obniżenie temperatury wrzenia uzyskiwanego olejku. Jest on następnie kondensowany lub ekstrahowany z pozostałej wody, dzięki czemu otrzymujemy najwyższej jakości najczystsze olejki eteryczne i, co najważniejsze, jedynym produktem ubocznym tego procesu jest woda!

Stosowane przez Spiezię słoiczki i butelki są wykonane ze szkła odzyskanego w procesie recyklingu. Pokrywki są aluminiowe, a osłony chroniące produkty pochodzą z lasów uprawianych w zrównoważony sposób. Zgodnie z filozofią minimalizacji poziomu emisji substancji węglopochodnych, wszystkie butelki i słoiczki produkowane są na terenie Wielkiej Brytanii. Opakowania w 100% nadają się do przetworzenia w stopniu zgodnym, lub nawet przewyższającym, wymogi British Soil Association.

Większość produktów Spiezii sprzedawana jest w słoiczkach i butelkach o pojemności 50 ml lub 100 ml, aby zapewnić energooszczędność procesów produkcyjnych. Wszystkie słoiczki i butelki wybierane są tak, aby produkty, które nie są może najtańsze, starczały na długi czas. Badania dowodzą, że balsam w 50 ml opakowaniu starcza na 4 – 6 miesięcy. Oznacza to, że produkty nie marnują się, nie trzeba stosować w nich syntetycznych konserwantów i pozostają świeże i skuteczne do samego końca.