Trilogy
zabacz wszystkie produkty producenta Trilogy

kosmetyki ekologiczne z Nowej Zelandii

Maksymalny wpływ na skórę, minimalny wpływ na środowisko to misja wiodącej nowozelandzkiej firmy Trilogy. Najważniejszym składnikiem kosmetyków Trilogy jest organiczny olejek z dzikiej róży (Rosa Canina) oraz starannie wyselekcjonowane, czyste wyciągi z roślin. Kosmetyki ekologiczne Trilogy są skuteczne, uniwersalne, oraz mają nieskomplikowane i przejrzyste receptury.

W 2002 r. założycielki połączyły swoje zaangażowanie w tworzenie naturalnych produktów do pielęgnacji skóry z pasją związaną ze środowiskiem, w wyniku czego powstało Trilogy – wysokowydajne produkty naturalne zaprojektowane z myślą o idealnej pielęgnacji skóry oraz ochronie naszej planety.

W Trilogy piękno to znacznie więcej niż kosmetyki – to promienna cera, zdrowa skóra i zrównoważone podejście do życia. Filozofia firmy oraz inspiracja dla nazwy Trilogy wywodzi się z trzech elementów – triady tworzonej przez prostotę, czystość i żywotność. Produkty Trilogy zawierają połączenie czystych botanicznych ekstraktów w unikalnych preparatach, opracowanych w celu zapewnienia doskonałej harmonii i naturalnej żywotności oraz blasku skórze i włosom.

W Trilogy tworzy się produkty inne niż pozostałe, produkty, które są nie tylko skuteczniejsze, lecz także lepsze z punktu widzenia etyki, estetyki i środowiska, aby pomóc klientom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących pielęgnacji skóry, zachowania dobrego samopoczucia oraz ochrony ich świata.

Priorytetem jest stosowanie składników, które są bezpieczne, wysokowydajne, naturalne i zrównoważone. Wszystkie składniki stosowane przez firmę Trilogy są sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa i wybierane na podstawie kryteriów związanych z jakością, skutecznością i zrównoważonym działaniem. Stosowane przez Trilogy składniki muszą mieć korzystny wpływ na skórę, lecz jednocześnie muszą także spełniać wymogi etyczne i środowiskowe.

Standard Składników Trilogy (Trilogy Ingredients Standard) wymaga stosowania maksymalnych ilości składników naturalnych i organicznych, przejrzystego ich oznaczania oraz maksymalnego ograniczenia procesu ich przetwarzania, a także unikania stosowania składników syntetycznych.

W preparatach Trilogy stosowanych jest ponad 140 składników. Właścicielki firmy uważają, że ich obowiązkiem jest ustalenie pochodzenia wszystkich stosowanych przez firmę substancji. Tylko w ten sposób można upewnić się, że wszystkie składniki uzyskiwane są w sposób przyjazny środowisku i mający pozytywny wpływ na ekonomiczny, społeczny i kulturowy rozwój społeczności, które je uprawiają i produkują.

Produkty organiczne i fairtrade

W Trilogy słowo „organiczne” używane jest tylko w celu opisania składników posiadających certyfikaty potwierdzone przez uznane zewnętrzne organizacje akredytacyjne. Inaczej używanie określenia „organiczny” może być mylące.

W 2002 roku firma Trilogy sprowadzała certyfikowany organiczny olejek z dzikiej róży, będący kluczowym składnikiem kosmetyków, przy współpracy ze spółdzielnią działającą na rzecz sprawiedliwego handlu w Lesoto, w Afryce Środkowej. Obecnie certyfikowany organiczny olejek z dzikiej róży sprowadzany jest z certyfikowanego organicznego źródła, znajdującego się w górzystych partiach Chile.

Olejek z dzikiej róży Trilogy jest certyfikowany przez organizację BioGro, akredytowaną przez IFOM (International Federation of Organic Agriculture Movements), czyli Międzynarodową Federację na Rzecz Rolnictwa Ekologicznego.

zobacz wszystkie produkty Trilogy